Олександр Шелест: Покриття мобільним зв’язком в Україні стане кращим

  Перегляди 4987

В Україні наблизилися до санітарних норм випромінювання ЄС в рамках розвитку Єдиного цифрового ринку. Це дозволить покращити якість мобільного зв’язку та швидкісного інтернету. Оновлені норми — безпечні для здоров'я. 

Мета Міністерства цифрової трансформації до 2024 року — забезпечити доступом до швидкісного інтернету 95% людей. Доступний інтернет для нас важливий, оскільки завдяки ньому Мінцифра зможе впроваджувати цифрову трансформацію України, створювати найзручніші послуги. І найголовніше — завдяки мобільному якісному інтернету, ви завжди будете на зв’язку з рідними.

У співпраці з Мінцифрою, МОЗ видав Наказ "Про затвердження Зміни до  Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних  випромінювань" з 10 мкВт/см2 до 100 мкВТ/см2. 

Наближення до норм випромінювання ЄС дозволять:
  1. збільшити потужність існуючих станцій, що у свою чергу:

    • покращить рівень сигналу на території, де вже є покриття;

    • збільшить радіус дії БС, тобто розширить покриття;

  1. додати на існуючих локаціях нові діапазони, що підвищить якість зв’язку і дозволить застосовувати нові технології.

"Нинішні норми все ще далекі від тих, що є у більшості країн Європи чи Америки, однак процес консультацій з їхнього підвищення тривав майже рік. Сподіваюся, що за три роки ми зможемо гармонізувати правила гри з розвиненими країнами."

Олександр Шелест,
Заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури

Випромінювання базових станцій є безпечним для здоров’я. У цьому переконалася Мінцифра, проводячи власне дослідження з вимірюванням випромінювання базових станцій разом з Українським державним центром радіочастот у липні минулого року.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт