Мінцифра з ПРООН представила Центр компетенцій із цифрової доступності: провели перший тренінг для державних службовців

В Україні запустили Центр компетенцій із цифрової доступності, який розвиватиме доступність сервісів Дії, інформаційні ресурси Мінцифри, а також консультуватиме інші органи влади для впровадження цифрової доступності на їхніх ресурсах і каналах комунікації.

Мета Центру компетенцій — допомогти державним органам, проджект-менеджерам та розробникам забезпечувати інклюзивність цифрових ресурсів і послуг для всіх українців. Він створений при державному підприємстві Дія Міністерством цифрової трансформації України разом із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

На презентації Центру відбувся перший тренінг для державних службовців, спрямований на підвищення обізнаності про стандарти та інструменти цифрової доступності. 

«Ми прагнемо, щоб технології стали інструментом залучення, а не бар’єром. Створення Центру — це крок до забезпечення рівного доступу до цифрових ресурсів для всіх українців. Центр стане платформою для навчання, підтримки та впровадження цифрової доступності в онлайн-послуги та ресурси як Мінцифри, так й інших державних органів», — зазначив Костянтин Радзівіл, перший заступник генерального директора державного підприємства Дія.

До заходу долучилися й спікери з бізнесу. Представники Укрзалізниці, Нової Пошти та Uklon поділилися своїм досвідом упровадження інклюзивності. Зокрема, про інклюзивні вагони та успішну адаптацію мобільного застосунку УЗ до вимог цифрової доступності, ветеранські програми, перше безбар’єрне відділення Нової Пошти й запуск першого безбар’єрного марафону, інклюзивний клас авто та словник жестової мови в застосунку Uklon для спілкування з водіями, які мають порушення слуху.

«Просування цифрової доступності було й залишається одним із найважливіших напрямів роботи для ПРООН. Протягом останніх чотирьох років разом із Міністерством цифрової трансформації за фінансування Швеції ми втілили надважливі ініціативи для підвищення вебдоступності в державі, як-от законодавчі зміни, офлайн-навчання для майже 2 000 публічних службовців та тематичні дослідження. Створення Центру допоможе інституціоналізувати всі ці зусилля, збільшити масштаб та зробить їх незворотними й сталими. Ми в ПРООН пишаємося тим, що є частиною цієї історії успіху створення нового органу, який допоможе побудувати більш інклюзивне та безбар’єрне середовище в Україні», —  зазначила Керівниця групи проєктів ПРООН з демократичного врядування Олена Урсу. 

Центр стане постійною платформою для консультації, навчання та впровадження стандартів доступності на вебресурсах, у застосунках та комунікації в соцмережах. Команда готує гайди й освітні матеріали про цифрову доступність, а також разом з ПРООН бере участь у моніторингу доступності 100 державних сайтів, результати якого будуть презентовані на початку 2025 року.

Тренінг організовано Мінцифрою разом з Програмою розвитку ООН в Україні в межах «Проєкту підтримки Дія», який впроваджується за підтримки Уряду Швеції.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт