Мінцифра та МВС реалізували пілотний проєкт із автоматизації обліку зброї

  Перегляди 1431

Міністерство цифрової трансформації України спільно з Міністерством внутрішніх справ України реалізували пілотний проєкт із запровадження системи автоматичного обліку зброї на базі одного зі стрілецьких тирів. Це прискорило процедуру видачі та повернення зброї, а також посилило контроль за обліком зброї.

У межах пілоту було організоване робоче місце зброяра зі зчитувачем міток і сканером відбитків пальців, розроблена базова версія софту, а до зброї встановлені спеціальні мітки. 

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що такі проєкти розвивають країну та роблять життя громадян комфортнішим.  

«У Мінцифрі працює технічна робоча група, що займається пошуком, розробкою, створенням продуктів, що вирішують конкретну проблему чи оптимізують процеси. Ми запустили пілотний проєкт у сфері реєстрації та обліку зброї. І це ще один приклад цифрових трансформацій, що приникають в усі сфери людського життя», — заявила Валерія Іонан

Заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров: «Ми зробили перший крок до того, щоб облік зброї вівся онлайн, а не на папірцях. Ми будемо масштабувати цей проєкт на всю країну, щоб автоматизувати зброярські кімнати в нашому відомстві, а також зробити контроль обліку зброї більш прозорим і безпечним». 

Радник Віцепрем'єр-міністра — Міністра цифрової трансформації Дмитро Шемет: «Разом з командою Ібіс ми розробили рішення з прихованого розміщення радіоміток в різноманітних видах зброї — пістолетах, карабінах, рушницях, та перевірили їх витривалість в умовах регулярних стрільб. У комплексі зі сканерами відбитків пальців, зчитувачами міток та спеціальним програмним забезпеченням рішення дозволяє вести повністю безпаперовий автоматичний облік обігу вогнепальної зброї та здійснювати оперативний моніторинг її місцезнаходження.Таке рішення ми будемо пропонувати МВС та Міноборони для впровадження у власних збройових кімнатах. Подібна практика вже давно існує в багатьох країнах світу, зокрема в США, Великобританії, Німеччині. Наступним кроком наше рішення може бути адаптоване для контролю за обігом інших категорій, де цього контролю вимагає чинне законодавство — це медичні та наркотичні препарати, підакцизні товари».

Дивитися відео: https://youtu.be/midCnCJnt2o 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт