Мінцифра поділилася результатами цифровізації громад на Міжнародному експертному обговоренні 2021
7‒8 грудня 2021 року за підтримки «U-LEAD з Європою» відбулася велика онлайн-подія — Міжнародне експертне обговорення 2021. Захід спрямований на обговорення питання муніципального партнерства як чинника місцевого розвитку.
Теми, які розглянули на конференції, охоплюють макропитання, з якими стикаються всі органи місцевого самоврядування, серед них:
- місцева економіка;
- інфраструктура: людина та довкілля;
- соціальна інклюзія та розвиток;
- цифрова трансформація.
Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції: «Регіональна цифрова трансформація — один із напрямків інтенсивної роботи Мінцифри. Ми прагнемо, щоб поступово кожна окрема область, громада й місто могли самостійно керувати процесами цифрової трансформації, а їхні лідери були візіонерами та драйверами процесу. Саме тому ми запровадили посаду CDTO, проводимо дослідження цифровізації громад спільно з різними світовими організаціями та продовжуємо посилювати технологічну базу в регіонах».
На конференції були порушені питання про партнерство між громадами:
- чому співпраця вигідна для громад;
- чого вони можуть краще досягти разом;
- що може мати більший регіональний вплив;
- які існують потенційні ризики та виклики.
Олександр Дудченко, заступник міністра розвитку громад та територій: «Протягом останнього часу в громадах відбулося чимало цікавих та ефективних проєктів цифрової трансформації. Наше завдання — масштабувати успішні рішення на всіх громади. Для цього Мінрегіон створює Офіс цифрового регіонального розвитку, який вивчатиме та комунікуватиме ці практики».
Віктор Гурський, директор ГО «Social boost»: «У маленьких громадах існує стереотип, що ІТ — це дуже дорого. Але сьогодні завдяки хмарним рішенням можна отримувати якісні цифрові послуги на місцевому рівні без великих затрат. Цифрова трансформація — це те, що точно мають зробити всі громади, але її можна досягнути завдяки якісним комунікаціям».
Донат Маг’ярі, експерт Програми «U-LEAD з Європою»: «Надавайте послуги з думкою про користувача. Цифрові послуги використовуватимуться тільки в тому разі, якщо користувачі розумітимуть їхню користь. Є різни види користувачів, і кожна громада має зрозуміти, які в них є потреби та які послуги необхідно зробити цифровими».
На заході представили відібрані проєкти місцевого розвитку регіонального значення, які наразі розробляються в рамках ініціативи U-LEAD, яка розпочалася у квітні 2021 року.
Конференція завершить рік значного прогресу для місцевого самоврядування в Україні. Повноваження, передані українським громадам протягом цього періоду, збільшили не тільки їхню фінансову автономію, але також рівень їхньої відповідальності та виклики, з якими вони стикаються.
Відправ у Telegram