Мінцифра підтримує розвиток української блокчейн-екосистеми

07 грудня 2020, 14:43
  Перегляди 2095
  Перегляди 2095

Мінцифра підтримує молодих блокчейн-розробників, які прагнуть реалізувати свої навички в сфері децентралізованих технологій.

Вже декілька років поспіль в Україні відбуваються хакатони для початківців з можливістю створювати прототипи інноваційних блокчейн-проєктів. Зокрема, цього року Мінцифра підтримала всеукраїнський Blockchain Hackathon для розробників децентралізованих систем, який відбувся 5 і 6 грудня 2020 року в Києві.

Протягом двох днів технологічні команди програмували, поглиблювали власні знання на спеціалізованих тренінгах, отримували якісне консультування від експертів блокчейн-індустрії і знайомились з потенційними роботодавцями та інвесторами.

“Для блокчейн-ентузіастів, які прагнуть стати майбутніми спеціалістами, важливо мати окремий осередок для розвитку. Наявність подібної експериментальної пісочниці є тим самим драйвером української екосистеми блокчейн-проєктів. Ми ж в Мінцифрі продовжуємо працювати над розвитком легального і сприятливого середовища для ринку віртуальних активів. Щоб в українських блокчейн-спеціалістів було достатньо причин для бажання асоціювати себе з Україною”, — сказав заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков. 

До складу журі хакатону увійшли провідні експерти української блокчейн-індустрії. Представником Мінцифри був керівник експертної групи з розвитку ринку віртуальних активів в Україні Максим Дем'янюк.

Перше місце та винагороду $ 3000 отримала команда, яка представила прототип  децентралізованої анонімної мережі з передачею даних.

Друге місце та приз у розмірі $1 500 здобула команда, яка створила прототип блокчейн-проєкту для екосистеми децентралізованих фінансів, відомих ще як DeFi.

Третє місце з винагородою у розмірі $900 отримала команда, що створила протягом 30 годин безперервного програмування прототип оглядача блоків (Block Explorer). 

Четверте місце розділили учасники двох команд: команда з реалізацією шифрування відеоконтенту, та команда, яка реалізували проєкт по токенізації електроенергії та емісії CO2.

Загальний призовий фонд хакатону становив $10 000. Учасники решти команд отримали грошові винагороди від офіційних партнерів технологічного марафону. 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт