Михайло Федоров: Умови для резидентів Дія City фіксуються на 15 років

  Перегляди 935

Запуск проєкту Дія City запланований до кінця 2021 року. Завдяки його впровадженню  зросте заробітна плата в IT-секторі, податки стануть у 5 разів нижчими в порівнянні з загальною податковою системою, працівники отримають соціальні гарантії, а інвестори — захист на законодавчому рівні. Що важливо, умови для резидентів Дія City будуть незмінними впродовж 15 років.

Про це повідомив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю Радіо НВ.

“У базовому законопроєкті ми прописали незмінність його положень на 15 років. Цього терміну достатньо для того, щоб ІТ-сектор суттєво виріс та зміцнів. А коли законопроєкти про Дія City будуть прийняті, потрібно на рівні Конституції бетонувати цю систему. Через рік після запуску ми побачимо, який плюс у ВПП принесе IT, які світові компанії з’являться в Україні, як збільшаться додаткові надходження і кількість робочих місць”, — зазначив очільник Мінцифри.

Дія City — абсолютно прозорий правовий режим. Це одна з найкращих податкових систем, які існують у світі. Дія City запроваджується, щоб українські компанії могли реалізувати себе в Україні, а іноземні — були зацікавлені працювати в українській юрисдикції. 

Зараз ІТ-сектор органічно зростає на 20-30% щороку, однак при запровадженні додаткових стимулів ріст може становити 40-50% на рік. Завдяки Дія City доходи IT-галузі в Україні за кілька років можуть значно збільшитись: з $6 млрд до $16,5 млрд. А частка українського ІТ-сектору зросте до 10% ВВП (зараз, за різними підрахунками, вона  становить 3,7-4,2%).

“Якщо ми хочемо змінити країну на краще, маємо приймати рішення, які до цього не приймалися. Наприклад, в Дубаї є 20 спеціальних економічних режимів, у світі — 4 тисячі, в Україні — нуль. Ми дуже відстаємо. Дія City є додатковою можливістю до того, що сьогодні вже добре працює. Спецрежим буде працювати паралельно з поточними умовами, вступ — добровільний”, — розповів Михайло Федоров.

ІТ-галузь та бізнес-асоціації мали численні зустрічі з керівництвом Мінцифри та авторами законопроєкту. Бізнес читав норми законопроєкту з позиції кінцевого споживача і пропонував свої зауваження. Переважну більшість із них врахували — 70% правок внесено. 

Текст доопрацьованого законопроєкту №4303 вже зареєстрованний у Верховній Раді. Це компромісний документ, що враховує більшість побажаннь ІТ-спільноти та кращі положення альтернативних законопроєктів. Проєкт Дія City — це можливість отримувати гідну оплату за свої послуги, реалізовувати свої ідеї та створювати стартапи, а також працювати за гнучкими умовами, що поєднуються із соціальними гарантіями. Завдяки цьому та іншим проєктам Мінцифри Україна може увійти в ТОП-10 цифрових держав до 2023 року.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт