Михайло Федоров: Є всього два виклики. Перший — це корупціонери, а другий — ті, хто бояться змін

  Перегляди 372

Цього тижня рішенням Верховної Ради цифровий паспорт прирівняли до звичайного згідно із законом. У найближчих планах Мінцифри — прийняти закон про paperless, щоб чиновники більше не могли вимагати в українців паперові довідки, якщо вони є в реєстрі.

Також підключити 6000 об’єктів соціальної інфраструктури до інтернету, що значно вплине на якість життя людей у регіонах. Про найближчі плани Мінцфири Михайло Федоров розповів в інтерв'ю для LIGA.Tech.

Вигідні податкові умови в Дія.City 

Запуск найзручнішої податкової системи для IT-сектору — Дія.City — принесе користь і для України, і для резидентів — для них податки в Дія.City будуть у 5 разів нижчими. За словами Федорова, Дія.City — це єдине рішення, яке бетонує умови з низькими податками.

“Моя мета — показати ефективність низькоподаткової моделі для будь-якої сфери бізнесу. Показати, що буде з бізнесом і державою, якщо знизити податки і дати людям можливість працювати в “білу". Я бачу своєю місією показати, що за такої моделі виграють всі, країна буде розвиватися і зросте обсяг доходу”.
Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю для LIGA.Tech.

Зупинили корупційний проєкт

Мінцифра продовжує боротися з корупцією. Ми почали вивчати, що насправді відбувається зі створенням єдиного реєстру соціальних виплат і врешті зупинили E-social — один із найбільших корупційних проєктів в Україні, який реалізувався за грантові гроші. До цього проєкт два роки був у глухому куті.

“Поки всі реєстри децентралізовані, це створює поле для діяльності аферистів. Наприклад, людина могла отримувати допомогу при народженні дитини одразу в декількох регіонах країни. Або, наприклад, отримувала пенсію на людину, яка померла, а таких може бути тисяча і більше”.
Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Доступ до інтернету для кожного

Попереду — надання доступу до фіксованого інтернету 6 000 об’єктів соціальної інфраструктури — а це школи, лікарні тощо. Ближче до осені Мінцифра створить інтерактивну карту, де відображатимуться тендери та учасники, що братимуть участь у підключенні до інтернету. Бюджет проєкту — 500 мільйонів гривень. 

“Ми відкриємо всі дані: хто бере участь, які провайдери й які установи подали заявку на підключення. У цьому проєкті держава, по суті, дотує економічно невигідні для провайдерів підключення об'єктів соціальної інфраструктури, тому ми хочемо, щоб все відбувалося прозоро, щоб ці установи потім обслуговували безкоштовно, і школам не доводилося шукати гроші для оплати провайдеру” — прокоментував Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт