CDTO Annual Forum: обговорили нові повноваження CDTO та напрями реалізації Стратегії інновацій WINWIN

CDTO Annual Forum щорічно збирає драйверів цифрових змін в Україні. Цьогорічний форум став важливою платформою для обговорення основних напрямів реалізації Стратегії цифрового розвитку інновацій України WINWIN, а також розширення повноважень CDTO, які набувають нової ролі в управлінні інноваціями.

«CDTO — важливі драйвери цифрових змін в Україні, які роблять внесок у досягнення нашої місії — побудувати найзручнішу цифрову державу для громадян і технологічного бізнесу. Із цього року ми розширюємо повноваження CDTO, і тепер вони не лише займатимуться цифровізацією, а й розвиватимуть інновації. Це можливість реалізувати нові проривні ідеї, впроваджувати технології, розвивати інновації в різних сферах, будувати партнерства й стимулювати розвиток регіону. Також цього року ми маємо плани щодо розвитку інституту CDTO. Нам потрібно посилювати міністерства, державні органи, розвивати регіони й пришвидшуватися в упровадженні змін», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України.

В Україні станом на квітень 2025 року працює 61 CDTO: 17 — у міністерствах, 29 — у центральних органах виконавчої влади, 15 — в обласних військових адміністраціях. І відтепер їхня роль значно ширша. Уряд розширив повноваження CDTO: тепер вони відповідають не лише за цифрову трансформацію, а й за розвиток інновацій. CDTO координуватимуть інноваційні проєкти, розвиватимуть екосистему новацій у державі, співпрацюватимуть з бізнесом, науковими установами та освітою, щоб разом упроваджувати нові технології. Такий підхід допоможе державі бути гнучкою, ефективною і готовою до викликів майбутнього.

«Затвердження Стратегії цифрового розвитку інновацій до 2030 року дало старт новому етапу — CDTO стали не лише драйверами цифрової трансформації, а й стратегічними лідерами інновацій. Вони отримали розширені повноваження для розробки та впровадження інноваційних рішень на всіх рівнях державного управління. Завдяки CDTO ми вже змогли зробити цифрову трансформацію ефективною і зрозумілою для українців. Тепер разом упроваджуємо інновації — для перемоги, відновлення, нових рішень і кращої якості життя», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Нові повноваження CDTO охоплюватимуть:

  • Технологічне оновлення оборонного сектору
  • Цифрову медицину, фармацевтику, медичне обладнання
  • Альтернативну енергетику й енергоефективність
  • Аграрні технології
  • Високотехнологічний транспорт, авіа- й суднобудування
  • Екологічні інновації
  • Виробництво нових матеріалів, нанотехнології
  • Робототехніку, IT і ШІ

«Сьогодні цифрова трансформація виходить за межі технологій — вона стає способом стратегічного мислення та інструментом впливу на ключові сектори нашої економіки. Розширення повноважень CDTO — це не лише про нові функції, а й про нову якість управління інноваціями. В основі цієї трансформації — довіра, партнерство й професійні спільноти, які працюють на результат. Ми віримо, що разом здатні зробити Україну державою, де інновації не просто з’являються, а системно змінюють життя людей на краще», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Розширення повноважень CDTO — це один з етапів реалізації Стратегії цифрового розвитку інновацій WINWIN. Стратегія передбачає відкриття ринків для технологічного бізнесу, побудову найзручнішої цифрової держави у світі та формування інноваційної економіки. Інновації, що лежать в основі Стратегії WINWIN, слугуватимуть інструментом для подолання ключових соціальних, економічних і технологічних викликів, сприяючи сталому розвитку та підвищенню конкурентоспроможності країни: зміцнення обороноздатності через технології; відновлення інфраструктури, орієнтованої на зелену економіку; покращення якості життя через медичні й соціальні інновації; розвиток освіти, яка відповідає викликам сучасного світу; залучення інвестицій та створення нових робочих місць.

Ми прагнемо, щоб Україна 2030 року стала країною, де інновації формують економіку, гарантують національну безпеку й сприяють глобальній стабільності.

Три основні етапи, на яких ґрунтується стратегія та дорожня карта розвитку інновацій в Україні: 

1. Розвиток екосистеми інновацій та інноваційне підприємництво: створення інфраструктури для підтримки малого й середнього бізнесу, розвиток регіональних та міжнародних кластерів, а також стимулювання наукових парків, трансферу технологій і комерціалізації інновацій. Це дасть змогу побудувати сильну інноваційну екосистему, здатну ефективно підтримувати нові ідеї та підприємства.

2. Дерегуляція: створення сприятливих умов для розвитку інновацій через полегшення бюрократичних процесів і зниження адміністративних бар’єрів. Важливо забезпечити зручні умови для бізнесу, включно з доступом до фінансування, інфраструктури, а також захистом прав інтелектуальної власності. Така дерегуляція дасть змогу швидше впроваджувати нові технології та залучати інвестиції.

3. Пріоритезація секторів: фокусування на найбільш перспективних для інноваційних змін галузях, як-от оборона, медицина, енергетика, агросектор, транспорт і екологія. Це дасть змогу максимально ефективно використовувати ресурси для розвитку технологій у ключових для країни сферах.

Крім того, під час форуму представили результати п’яти років регіональної цифрової трансформації. За цей час: 

  • реалізували 335 регіональних проєктів 
  • у 15 регіонах призначено CDTO ОВА, утворено підрозділ цифровізації, затверджено регіональну програму 
  • запустили портал Дія.Цифрова громада з функціоналом оновлення та відображення рівня цифрової трансформації регіонів і громад України. До роботи на платформі залучено 1 100 з 1 469 громад 

Також у CDTO була можливість ознайомитися з екосистемою проєктів Мінцифри та краще зрозуміти формати взаємодії, зокрема:  

  • можливості апскілінгу й рескілінгу на платформі Дія.Освіта 
  • навчальні програми для цифрових лідерів від CDTO Campus
  • підтримки малого й середнього бізнесу через можливості Дія.Бізнес
  • розвиток доступності послуг на місцевому та регіональному рівнях 
  • упровадження Мрії в школах України

CDTO Annual Forum організували Міністерство цифрової трансформації України та Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт