Базовий закон телеком-галузі схвалений у першому читанні

Прес-офіс
16 червня 2020, 11:55
  Перегляди 1844

Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт №3014 про електронні комунікації.

Це – базовий документ галузі телекомунікацій, адже він регулює відносини на ринку – між державою, надавачами та користувачами послуг.

Важливі нові запровадження для операторів:

  • Можливість користуватися технологічною нейтральністю. Мобільні оператори, які реально працюють, зможуть самі визначати, яке покоління зв’язку використовувати на своїх частотах.
  • Шеринг частот. Оператори можуть користуватись одними і тими ж частотами та розподіляти їх між собою. Раніше це було неможливо. Особливо важливо – для роботи у діапазоні 900 МГц.
  • Можливість передавати частоти. Оператор може передати іншому оператору частоти, якщо має зайві. Раніше їх треба було здавати регулятору. Саме така практика прийнята у Європі.
  • Вимога щодо географічного огляду мереж. Відтепер держава матиме карту, яка міститиме інформацію, де розміщена інфраструктура та надаються послуги.

Важливі нові запровадження для абонентів:

  • Захист від спаму в SMS. Абонент більше не отримуватиме тих сповіщень, на які не підписався. За розсилання спаму встановлюється штраф від 1 700 до 8 500 грн.
  • Чіткі межі швидкості інтернету. Заявлена оператором швидкість не відрізнятиметься від реальної. Оператор інформуватиме про мінімальну, середню та максимальну швидкість надання послуги інтернету та інші параметри.
  • Простіша процедура захисту прав абонента. Якщо у абонента неправомірно списані гроші з рахунку, йому не потрібно йти до суду. Питання можна вирішити, звернувшись до регулятора з електронною скаргою. 
  • Значно збільшений штраф за порушення прав абонентів. Замість 850–1 700 грн передбачається штраф у межах 17 000–85 000 грн за кожен факт порушення прав абонентів.

Мінцифри вітає схвалення цього документу в першому читанні. Адже телеком давно потребує нового базового закону. При його створенні зламали безліч списів, але компромісний варіант був знайдений. 

Над законопроєктом працювала робоча група на базі Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації. У ній були представники Мінцифри, операторів, бізнес-асоціації та незалежні експерти.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт