Базовий закон телеком-галузі схвалений у першому читанні

Прес-офіс
16 червня 2020, 14:55
alt 900

Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт №3014 про електронні комунікації.

Це – базовий документ галузі телекомунікацій, адже він регулює відносини на ринку – між державою, надавачами та користувачами послуг.

Важливі нові запровадження для операторів:

  • Можливість користуватися технологічною нейтральністю. Мобільні оператори, які реально працюють, зможуть самі визначати, яке покоління зв’язку використовувати на своїх частотах.
  • Шеринг частот. Оператори можуть користуватись одними і тими ж частотами та розподіляти їх між собою. Раніше це було неможливо. Особливо важливо – для роботи у діапазоні 900 МГц.
  • Можливість передавати частоти. Оператор може передати іншому оператору частоти, якщо має зайві. Раніше їх треба було здавати регулятору. Саме така практика прийнята у Європі.
  • Вимога щодо географічного огляду мереж. Відтепер держава матиме карту, яка міститиме інформацію, де розміщена інфраструктура та надаються послуги.

Важливі нові запровадження для абонентів:

  • Захист від спаму в SMS. Абонент більше не отримуватиме тих сповіщень, на які не підписався. За розсилання спаму встановлюється штраф від 1 700 до 8 500 грн.
  • Чіткі межі швидкості інтернету. Заявлена оператором швидкість не відрізнятиметься від реальної. Оператор інформуватиме про мінімальну, середню та максимальну швидкість надання послуги інтернету та інші параметри.
  • Простіша процедура захисту прав абонента. Якщо у абонента неправомірно списані гроші з рахунку, йому не потрібно йти до суду. Питання можна вирішити, звернувшись до регулятора з електронною скаргою. 
  • Значно збільшений штраф за порушення прав абонентів. Замість 850–1 700 грн передбачається штраф у межах 17 000–85 000 грн за кожен факт порушення прав абонентів.

Мінцифри вітає схвалення цього документу в першому читанні. Адже телеком давно потребує нового базового закону. При його створенні зламали безліч списів, але компромісний варіант був знайдений. 

Над законопроєктом працювала робоча група на базі Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації. У ній були представники Мінцифри, операторів, бізнес-асоціації та незалежні експерти.

Відправ у Telegram

Відправити

Щотижня надсилаємо дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Не ввели email

check
Перевірте пошту та підтвердьте свій email, щоб отримувати листи від Мінцифри
check
Дякуємо. Ви підписані на новини мінцифри.