Український фонд стартапів починає прийом заявок на фінансування

Прес-офіс
02 грудня 2019, 13:55
  Перегляди 2784

З 2 грудня 2019 року розпочинається прийом заявок на фінансування стартапів. Наприкінці року планується проведення першого Pitch event (представлення бізнес-концепцій перед конкурсною комісією). Найкращі бізнес-ідеї можуть отримати до $75 тисяч від держави на реалізацію проєктів.

Допустимі витрати учасників, які можуть бути профінансовані грантовою програмою, включають створення прототипу, підтвердження концепції, розвиток бізнесу, реєстрацію прав інтелектуальної власності, тестування та пілотування розроблених інноваційних рішень/технологій, підготовку бізнес-планів для подальшого залучення акціонерного та боргового капіталу, витрати на комерціалізацію продукту тощо.

Заявки від стартапів прийматимуться на постійній основі, проте, на перший Pitch event можуть потрапити лише ті проєкти, які були подані в грудні. Стартапи, які заявлять  пізніше, будуть розглядатися на наступному Pitch event. Інноватори отримають гранти на підставі експертних оцінок за підсумками Pitch event.

Фонд планує надавати безповоротну фінансову допомогу стартапам на початкових стадіях розвитку. Проєкт на стадіях pre-seed  можуть отримати грант на суму $25 000, стартапи на стадіях seed – грант на суму $50 000. Таким чином, один стартап може поступово отримати два гранти загальною сумою $75 000.

Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров вважає, що грант від Українського фонду стартапів – своєчасна підтримка для українських стартапів: «Це можливість для молодих проєктів отримати фінансування на ранній стадії, коли вони найбільш вразливі. Тобто коли проєкт уже виріс зі стадії ідеї і нарешті створив свій продукт, проте надалі його розвивати коштів уже немає. Це – одна з найбільш небезпечних стадій життя проєкту. До цього часу, як правило, власні чи залучені кошти вже вичерпано, а нових отримати ніде».

Фонд стартапів фінансується за рахунок державних коштів, проте уряд не втручається у його роботу, всі рішення приймає наглядова рада. Держава не втручаються в роботу стартапу та немає частки в капіталі. Проєкт, який отримує грант, повинен подавати звітність про використання коштів.

Вимоги до стартапів:

  • фінансується лише український бізнес з орієнтацією на світові ринки;
  • проєкти мають бути на ранніх стадіях розвитку (pre-seed and seed);
  • організація повинна бути орієнтована на отримання доходу;
  • до уваги беруться інноваційні ІТ / високотехнологічні продукти;
  • наявність команди лідерів, створену для розвитку бізнесу.

Більш детально вимоги описані на сайті https://usf.com.ua/uk/ в розділі «Що ми шукаємо».

Вимоги до подачі заявки:

  1. Анотація українською мовою (до 500 знаків);
  2. Анотація англійською мовою (до 500 знаків);
  3. Бізнес-план з описом наступних обов’язкових розділів: команда, ринок, продукт, технологія, стратегія;
  4. Кошторис (в т.ч. із зазначенням календарного плану);
  5. Фінансові прогнозні показники;
  6. Резюме (із зазначенням відомостей щодо освіти, кваліфікації та професійного досвіду) залученого персоналу та/або технічне завдання (якщо персонал ще не найнятий) для ключових позицій стартапу.

 Довідково:

Український фонд стартапів (офіційна назва: Фонд розвитку інновацій – www.usf.com.ua) за бюджетні кошти забезпечуватиме грантове фінансування компаній з інноваційним продуктом на ранній стадії розвитку. Фонд зареєстровано у грудні 2018 року.

Фонд фінансує майже усі галузі, окрім: азартних ігор, виробництва та реалізації небезпечних речовин, алкогольних та тютюнових виробів, військових та ядерних технологій.

Цільові сектори: штучний інтелект (AI), доповнена реальність (AR/VR), великі дані (BigData), блокчейн, кібербезпека, захист (Defence), медицина та охорона здоров’я, подорожі, фінансові технології (FinTech), освітні технології (EdTech), робототехніка, професійні послуги, програмне забезпечення як послуга (SaaS), виробництво, електронна комерція, інтернет речей (IoT).

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт