Михайло Федоров: цифровізація та розвиток IT-сектору допоможуть Україні подолати економічну кризу

  Перегляди 1064

Цифровізація — один з основних векторів розвитку української економіки впродовж наступних 10 років. Пандемія коронавірусу, яка спричинила глобальну економічну кризу, лише прискорила цей процес. Сьогодні ІТ-галузь активно розвивається і стає драйвером глобального розвитку економіки. Саме тому команда Мінцифри також працює над реформою ІТ-освіти, залученням іноземних компаній та ІТ-спеціалістів до України.

Про це розповів Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров під час онлайн-зустрічі щодо інвестиційного клімату в постпандемічній Україні з представниками українського уряду та бізнесу, представниками ЄС та держав-членів ЄС та міжнародних фінансових організацій.

“Ми працюємо над створенням комфортних умов для ведення бізнесу в Україні. Проєкт е-резидентства дозволить іноземцям із креативної та IT-сфери вести бізнес під брендом України, але без фізичної присутності в ній. Він допоможе досягти нашої глобальної цілі — збільшити частку IT у ВВП країни до 10%. Це також і додатковий інструмент залучення іноземних інвестицій”, — заявив Михайло Федоров.

Насамперед можливість стати е-резидентом надається IT-фахівцям: програмістам, розробникам ігор й іншого програмного забезпечення, адміністраторам мереж тощо. 

Мінцифра також розвиватиме IT-освіту в Україні. За ініціативи Михайла Федорова, Мінцифра та МОН розпочали процес розробки концепції реформування IT-освіти в Україні. 

Вже створена робоча група, до якої приєдналися представники Мінцифри, МОН, Офісу Президента, ВРУ, бізнес-асоціацій та ІТ-об’єднань, кластерів та громадських організацій зі всієї України. Вона працюватиме над розробкою пропозицій щодо модернізації системи підготовки ІТ-спеціалістів у закладах вищої та загальної середньої освіти.

Наразі разом із представниками ІТ-індустрії на платформі Центру економічного відновлення проводимо аналіз потреб ринку, на основі якого буде розроблено концепцію найбільш ефективного реформування IT-освіти в Україні. 

 

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт