Ділимось досвідом створення ринку віртуальних активів з парламентарями Франції

  Перегляди 402

Команда Мінцифри провела зустріч з делегацією депутатів Національних зборів Франції щодо перспектив розвитку віртуальних активів та IT-галузі загалом. Обговорили врахування міжнародних стандартів у законопроєкті 3637 «Про віртуальні активи» та запровадження національних цифрових валют (CBDC).

Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков розповів про успіхи України на глобальному ринку віртуальних активів та особливості формування регуляторного підходу в нашій країні.  

«Проєкт законодавчого фреймворку для віртуальних активів в Україні пропонує принципово нову класифікацію таких активів. Розробляючи законопроєкт, ми зосередили увагу на тому, як наші громадяни вступатимуть у правовідносини з приводу нових об'єктів цивільного обороту, а не на регулюванні децентралізованих технологій. Такий підхід стимулюватиме розвиток віртуальних активів усередині нашої країни. Переконаний, що співпраця держави та учасників ринку сприятиме стійкому економічному зростанню цього інноваційного напрямку», — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Крім того, обговорили перспективи запровадження державної цифрової валюти. Нацбанк України з 2016 року вивчає можливості використання державної цифрової валюти — е-гривні. Вона може стати важливим елементом для розвитку інфраструктури екосистеми віртуальних активів в Україні. 

Французькі депутати високо оцінили досягнення України на шляху до створення правового поля для розвитку криптобізнесу. А також відзначили інноваційність застосунку Дія, цифрові паспорти та численні державні послуги, які можна отримати онлайн у нашій державі. Адже, за їхніми словами, у Франції цифровізація процесів відбувається повільніше через низку регуляторних бар'єрів.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт