Як надаються послуги соціального характеру завдяки ПК “Соціальна громада”

Прес-служба
27 липня 2020, 12:24
Прес-служба

Нещодавно на одному з вебінарів ми обговорили специфіку надання адміністративних послуг соціального характеру через ПК “Соціальна громада”:

Спікери вебінару допомогли надати відповіді на розповсюджені запитання. 

1. Питання: Орган соцзахисту стверджує, що модель заведення послуг завдяки ПК “Соціальна громада” можлива лише для ОТГ. Підтвердіть або спростуйте таке твердження. Дякую!

Відповідь: Згідно з Постановою "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" соціальна допомога призначається структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, а в разі створення ОТГ документи приймаються уповноваженими особами, які визначені виконавчими органами ОТГ та передаються відповідним органам соціального захисту.

2. Питання: Чи може ЦНАП передавати на УСЗН документи без перевірки управління соцзахисту? 

Відповідь: Так, якщо він має роль “суперюзер ЦНАП”.

3. Питання: ​Незручно, що ЦНАП не може формувати звіти. 

Відповідь: Звітність надається по громаді, а не окремо по ЦНАП. Якщо у вас немає відділу, надайте пропозицію на ДП “ ІОЦ” щодо внесення розділу звітності і користувачам ЦНАП.

4. Питання: Як можна потрапити до вас у групу у вайбер? 

Відповідь: Для цього достатньо перейти за посиланням. 

5. Питання:​ Для роботи в програмі потрібно створювати свій відділ соцзахисту, щоб він перевіряв і надсилав заяви, чи це може робити інший адміністратор ЦНАПу? 

Відповідь: Можна самостійно формувати і перевіряти звіти, але для цього рекомендуємо вибрати роль “суперюзер ОТГ”, тому що ЦНАП не може формувати звітність.

6. Питання: У нас проблема була і є: на жаль, є люди, які не мають реєстрації і не можуть ніде зареєструватися, а програма без реєстрації не пропускає.

Відповідь: Звісно,  у разі первинного звернення без реєстрації виплати не призначаються взагалі. 

7. Питання:​ Надайте, будь ласка, алгоритм підключення до Соціальної громади. 

Відповідь: Даємо посилання на відео щодо підключення до програмного комплексу.

8. Питання: Як вирішено проблему з довідками про доходи, які видаються в райцентрах (пенсія), дохід пільги (РЕМ та ГАЗ)?

Відповідь: Декларація згідно з постановою заповнюється на підставі довідок про доходи. Не вимагаємо довідки про розмір допомоги, які заявник отримує в цьому ж УСЗН та Еквівалент пільг, який з жовтня 2019 теж фінансує УСЗН в грошовій формі. Але всі інші довідки потрібно надати.

9. Питання: ​Як вводиться в пільгу послуга на тверде паливо, якщо туди треба вводити в обов'язкове поле ЄДРПОУ надавача послуги і особовий рахунок отримувача?

Відповідь: У полі  “ЄДРПОУ надавача послуг” ставимо ЄДРПОУ УСЗН, оскільки він фінансує ці виплати.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства та Комітету цифрової трансформації

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт